Postovanje. Problem koji imam vec godinu dana na svako mesec dana je upala grla, gnojna angina koja je ispracena visokom temperaturom i groznicom, beli cepovi u grlu i otezanost prilikom gutanja. U zadnjih dva meseca imam bolove u levom noznom zglobu i kolenu i otezano disanje, ja sam predpostavila da ima neke povezanosti! Isla sam kod lekara i propisivao mi je antibiotike, pa me zanima da li cu morati da vadim krajnike? Hvala

    Odgovoreno: 30. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Na osnovu vašeg opisa nameće se zaključak da je operacija krajnika jedino rešenje problema. Možete da uradite bris grla na streptokoke u fazi kada nemate upalu da biste proveli evantalno kliconoštvo i asto titar. Ako ponovo dobijete anginu pre nego uklonite krajnike, ponovićete asto titar jer njegov porast govori za streptokokunu infekciju koja može da pravi problem i udaljenim organika kao što su zglobovi, bubrezi. . . . . Za potpuni opravak od operacije krajnika potrebno vam je najčešće 3 nedelje, dok je boravak u bolnici kratak, 3-4 dana.