Poštovani,

    Molim Vas da mi kažete da li bi trebalo da operiše treći krajnik. U roku od 2 meseca dete se razbolelo i pati od vospalenie grla i uha. Brisevi grla i nosa su rađeni, i pronađena je streptokoka beta haemolitikus i data je terapija Amoksiklav sirup 475 mg. Posle 7 dana terapije urađena je krvna slika koja je sasvim ok, crp je negativan megutimasoje 1: 600 +++ i već produzili smo so sumamed kapsule uragen je snimak na grlo i nos uz sonda i kamera evo vam nalazi orofaring: elongirana iritirana sluznica na zaden zid ortoskopija zamutena mtcentralna retrahirana i skraten refleks desno malo skraten refleks fiberopticka video endorhinoscopia: edematozna nosna mukoza pojacana mukopurulentna sekrecija obilna vo zadna tretina na nosni hodnici smanjeni mnm prisutan sekret hoani i epifarigs skoro ucelost ispunjena inflamirana adenoid i obilan sekret koj pritiska na tubarni ostiumi dete celo vreme disi na usta dg. Adenoiditis acuta otitis media cum effusionem rhinitis acuta purulenta po ova dali bi trebalo da operisemo 3 krajnik??????? Nadam se da ste me bar po malo razumili poštovana, ako sam dobro razuela dete bi trebalo prvo dobro izlečiti od sekreta i zatim ponovo uraditi timpanometriju. Takođe je potrebno pratiti da li dete spava sa otvorenim ustima kada nije prehlađeno. Koliko je dete staro? Pozdrav dete je staro 9. 5 godina i od samog rogenja spava so otvorenim ustima i kao malena je hrcio (rogeno je 33gn) da zakazali smo novi timpanometriju po vasem mislenja dali da operisemo 3 krajnik inace nije mnogo cesto bolestan onako 1-2 puta godisno

    Odgovoreno: 03. 02. 2013.

Komentari na pitanje: #111937

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 27. 04. 2015.

      Poštovana Olivera, u kom gradu živite?
      Detetu treba uraditi timpanometriju jer postoji mogućnost da problem pravi treći krajnik i sekretorni otitis (za to se stavljaju cevčice uz operaciju trećeg krajnika). Takođe postoji i mogućnost da su razlozi ozbiljniji - potrebno uraditi bera ispitivanje sluha. Moj email je d.n.milosevic@gmail.com tako da možete direktno da odgovorite na moja podpitanja.
      Srdačan pozdrav

    • Olivera Kraljevic 25. 04. 2015.

      Da li postoji mogucnost da treci krajnik uspori razvoj govora? Devojcica ima 6, 5 i jos nije progovorila. Slogove po nekad izgovara. Cesto spava sa otvorenim ustima. Hvala unapred