1. Problemi nakon operacije devijacije nosa

    Pitanje broj: #151835

    Poštovani,

    Uradjene su mi dve operacije nosa (devijacije) pri čemu je izgleda oštećena - spaljena sluznica (To mi je nekoliko lekara reklo).
    Sada svakodnevno tokom cele godine imam zapušenje jedne strane nosa, što dovodi do manjka kiseonika i ošamućenosti. Teško je funkcionisati sa tim, a problem postoji svaki dan. Prolazi kada legnem na jednu stranu ali efekat traje 15 minuta.
    Zanima me, ukoliko je u pitanju oštećenje sluznice, šta se može uraditi, koja sredstva mogu pomoći? Nadam se da ćete pomoći.
    Antihistaminici, kortiko preparati i morska voda ne pomažu.
    Hvala!

    Odgovoreno: 18. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Ako je uvek samo jedna strana zapušena radi se o mehaničkoj prepreci (može biti priraslica od operacija). A ako se menjaju strane zapušenja nosa onda je u pitanju tzv. poremećaj funkcije. A on opet može biti raznovrstan. Najčešće je neki oblik alergije. Za početak uraditi alergo-testiranje.