1. Ugradnja ventilacionih cevčica kod deteta

    Pitanje broj: #156054

    Poštovani,

    Devojčica od 2, 5 godine već godinu dana ima problem sa učestalim upalama srednjeg uha. U decembru prošle godine nam je lekar sa instituta za majku i dete usled dugotrajno lošeg nalaza timpanometrije i 8 upala uha u periodu od godinu dana, zakazao za mart operaciju trećeg krajnika i ugradnju ventilacionih cevčica. Danas smo bili u našem domu zdravlja na sistematskom pregledu i timpanometrija je bila dobra. Tip a. Sada smo u dilemi da li da odustanemo od zakazane intervencije? Molim Vas za savet i stručno mišljenje.

    Odgovoreno: 24. 02. 2018.

Komentari na pitanje: #156054

    • Poštovani, detetu od 15 meseci, 3 puta je pucala bubna opna i curila velika količina sekreta, postoji i treći krajnike, DA LI SE VRŠI OPERACIJA UGRADNJE CEVČICA TAKO MALOM DETETU, I DA LI PO UGRDANJI SVE MOŽE DA SE NA VRATI?? Hvala

    • Dete od 6.5 god je u uzrastu od 3 god imalo cevčice koje su izvađene. Prošli nalaz timpanometrije je bio dobar, a danas opet loš. Šta dalje?