1. Otok na vratu

    Pitanje broj: #129254

    Zdravo imam 23 godine, hteo sam nešto da Vas pitam, pre mesec dana mi se pojavio tumefakt uvećan na vratu, on je kao polovina velikog oraha, ne boli me, i nije rastao, hteo sam da pitam šta to može da znači, tj. šta nam govori tumefakt? Da li to govori o nekom tumoru ili šta je to u stvari?

    Odgovoreno: 30. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Tumerfakt na vratu znači otok na vratu. Pravilo sedmice! Sedam dana ako traje to je akutna upala. Sedam meseci znači hronična upala ili tumor u tom drugom značenju (zloćudno ili dobroćudno bujanje tkiva), a sedam godina je urođena anomalija (koja se može pojaviti i u 23. Godini) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #129254

    • Dobar dan. Pre dve sedmice sam počeo napipavati na levoj strani iznad adamove jabučice manju kvržicu veličine zrna pasulja koja se pomera gore dole zajedno sa jezikom kada bih ga isplazio, a pre nedelju dana mi se javlja osećaj knedle u grlu i blago oticanje tkiva ispod jezika i osećaj stezanja u toku hodanja ili boravka u zadimljenoj prostoriji, koje prestaje nakon više sati posle jela ili odmora. Da napomenem da sam preležao mononukleozu prošli mesec. Radio sam i CEA tumor marker koji iznosi 1,8, a granica je 3,8 što znači da je u redu, a i vadio sam krv i imam urednu sliku, nego mene zanima i veoma brine ta kvržica na vratu kod adamove jabučice da li znači neki tumor. U toku preležavanja mononukleozr osećao sam malaksalost i slabost koja bi prestala nakon jela. Molim Vas za Vaše mišljenje. Hvala.

    • Imam tumefakt u maloj karlici po strukturi 14×9cm, podseca na TU PROMRNE recute mi da li jr to tumor po opisu, i da lu postoji sansa za izlecenje?