1. Resica u grlu - Upala i uvećana resica u grlu

    Pitanje broj: #144112

    Još od malih nogu imam ozbiljnih problema sa kašljem, a uzrok toga je resica koja toliko otekne da jako iritira grlo i tera na kasalj. Interesuje me da li postoji operacija resice da se ona na neki način umanji kako bi se pri njenom otoku tokom upale grla smanjile iritacije?

    Odgovoreno: 04. 02. 2016.

Komentari na pitanje: #144112

    • Vec 4 puta u godinu dana mi se upalila resica u grlu. Zanimljivo to mi se uvek desi u toku noći dok spavam i to me probudi. Da li može da se operiše i smanji resica?

    • Zdravo... zanima me šta bi moglo dovesti do toga da je resica u grlu upaljena? Najpre je bila crvena, a sad je počela dobivati bijelu boju.

    • Resina mi je produžena i iritira me da kašlje. Dali da se obratim hirurgu ili specijalisti za uho grlo i nos.

    • Vec nekoliko sati me boli nesto na dnu grla kad gutam i disem. Kao da ima knedla. Povracala sam i nista nije bilo. Isto je. Boli me kad duvam nos. A nisam prehladjena. Sta da radim?

    • Batricevic Sanja 02. 04. 2021.

      Zdravo. Interesuje me kako resica na grlu moze da smeta disanju i gutanju? I kako da utvrdim to?