1. Loša timpanometrija kod deteta

    Pitanje broj: #156097

    Poštovani,

    Imam dete od 9 godina. Nema upale ušiju, upale krajnika ali timpanometrija je loša. Bio je mesec dana na terapiji Flavamed sirup i Nazonex sprej. Međutim timpanometrija je i dalje loša. Audiogram nije loš. Detetu je operisano sa 3 godine sva tri krajnika i stavljene su cevčice u oba uha. Interesuje me da li neka terapija može popraviti timpanometriju, tj. njegov sluh ili mora operacija trećeg krajnika i ponovo stavljanje cevčica?

    Odgovoreno: 26. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Zaista mi je teško odgovoriti na ovo pitanje. Nisu ni stavovi u struci jasni. Glavno je pitanje koliko dugo se može "držati" timpanometrija tip b. Znači odgovor je: ono što Vam kaže Vaš lekar moramo poštovati. Jer imamo tri stadija stanja sekreta u uhu, a on posle pregleda može manje-više da proceni u kom stanju je Vaše dete. I zna koliko traje tzv. loša timpanometrija.