1. Limfni čvorovi ispod brade

    Pitanje broj: #146402

    Zanima me da li je normalno opipati male pokretne kvržice ispod vilice sa leve i desne strane, ali samo pri pognutom položaju glave? Kada je glava normalno podignuta, one se ne mogu opipati.

    Odgovoreno: 09. 05. 2016.

Komentari na pitanje: #146402

    • Marko Peric 27. 11. 2023.

      Poštovani, pre oko nedelju dana izrasla mi je kvrgica veličine zrna pasulja, oko 2 cm ispod brade tačno na sredini, nisam primetio da se uvećava, a i ne povlači se. Bila je u početku bolna na dodir, međutim sada više nije. Tvrda je i blago crvenkasta. Bio bih Vam zahavalan ako biste me posavetovali šta da preduzmem i da li je to opasno?

    • Poštovani, Već izvesno vreme mi se dešava da mi se povremeno uvećaju blago žlezde u vilici ispod uveta. To kratko traje i sve se smiri za najviše pet dana. Rezultati krvi zadnji put kad sam vadio krv su bili uredni. Možete li mi reci o čemu bi se moglo raditi?

    • Sa desne strane, ispod vilice, u položaju tačno ispod zuba šestice, od juče se pojavila bol na dodir i oseti se blago uvećanje (pretpostavljam) pljuvačke žlezde, uz bolno grlo. Imam li razloga za zabrinutos? Pre nekoliko dana sam radila ORL pregled, krvnu sliku kao proveru nakon preležanog kovida (preležala ga početkom novembra) i svi nalazi su bili u redu, uključujući i CRP. Imam blagu dislokaciju vilice zbog koje sam upućena na Stomatološki fakultet i čekam pregled tokom ove nedelje. Imam li razloga za zabrinutost?