1. Epiglotis kod dece

    Pitanje broj: #155638

    Poštovani,

    Mojoj ćerki (ima 3 i po godine) se vidi nešto u grlu kada zine jako. Čudno je, pa me zanima šta je to? (dodaću sliku). Uz to je često bolesna - prehlada, kašalj, temperatura do 38 c.

    Odgovoreno: 31. 01. 2018.
    • Poštovana,

      Ispod uvule (resice) vidi se epiglotis (poklopac) - normalni anatomski detalj. Kod odraslih se to na ovaj način ne može videti, a kod dece zbog visoko postavljenog grkljana se može videti. Naravno uvek je bolje da se dete odvede kod otorinolaringologa i potvrdi ovo što sam napisao.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #155638

    • Molim za komentar ovih nalaza urin je u pitanju izgled mutan boja zut ph 7. 6 nitriti 3 tezi a 1. 010 leukociti 5-6 epiletne celije nesto skvanoznih bakterija masa amon. Magn. Fosfat dosta soli amorfnih fosfata di tri ca fosfat nesto kristala tripel fosfatata