1. dr Srdjan Milićević krv u ispljuvku hronična upala krajnika

    Pitanje broj: #149352

    Poštovani, javaljam se zbog problema koji imam već možda mesec dana. Prvo sam krenuo da primećujem krv u ispljuvku, bez kašlja, znači samo na jednom osetim ukus krvi u ustima i kada ispljunem vidim da ima tragova krvi. Osećao sam suvo grlo, i mozda blag bol. Nakon toga sam primetio i da imam bele tačke na krajnicima pa je i to krenulo da ispada (kada ispadne opet ima krvi). Par dana, nema nista, onda opet primetim te cepice da ispadaju i opet krv (isto tako na dodir se desi da ima malo vise krvi). Bio sam kod orl specialiste, gde mi je pregledano celo grlo i nos, nije ništa pronadjeno. Imam loše krajnike i hroničnu upalu krajnika. Isto sam radio bris grla i nosa pa čekam na rezultate. E sad, mene zanima, da li je normalna pojava krvi ili se možda radi o nekoj infekciji koja ne prestaje. Da napomenem, devojka ima stafilokoke u nosu. Hvala

    Odgovoreno: 03. 11. 2016.

Komentari na pitanje: #149352

    • Poštovanje doktore. Jutros kad sam prala zube, htela sam da iskašljem šlajm. Osetim da je krenulo nešto veće nego što je običan šljam i ne može da izađe napolje. Morala sam da progutam i .počela sam da pljujem krv. Pokušala sam još par puta i dešava se isto. Uzela sam baterijsku lampu, izvukla sam to što mi je smetalo do pola grla i videla kako visi kao neko parče mesa, ali ne može napolje pa moram opet da ga vratim nazad.

    • Dobro Veče, ja sam ajde da kažemo Juče ili tj Preključe. Noću sam prala zube i sve je bilo okej, dok nisam hajde da ispljunem ako ima paste još u ustima. Kada sam uzela da ispljujem videla sam krv ali ne krv kao krv nego kao končiće crvene šta već.. Ne znam ni ja objasniti a Jutros ili Juče kada sam ustala bukvalno sam osetila da mi je grlo suvo i da me peče.. Takodje mi i pms kasni negde skoro mesec dana🤦‍♀️

    • Postovanje doktore,hteo bih da vam postavim jedno pitanje Ako nije problem ,neko vreme primecujem da su mi krajnici pomalo crveni,nemam nikakav bol radio Sam streptokokalni bris nema nista,Ali Sam primetio da kada pritisnem krajnike izlazi zuckasta materija,imam I problema sa sekretom.Pozdrav Filip