1. dr Dušanka Milošević upala sinusa

    Pitanje broj: #149402

    Pozdrav, odavno imam problem sa sinusima i otežanim disanjem. Poslednjih meseci se to pogoršalo. Išao sam kod svog doktora orl u gradu, poslao me je na rtg pnš i napisao sledeće u izveštaju: http: //i.imgur.com/ddyfr1x.jpg rentgen mi je zakazan za mesec dana kasnije, i na rentgenu sam dobio sledeću dijagnozu: http://i.imgur.com/ddyfr1x.jpg pošto ovde lekari ništa ne pričaju, samo šalju tamo-ovamo, zanima me vaše stručno mišljenje šta je rentgen pokazao? Šta znači zasenčenje sinusa? Da li je to samo neka upala ili nešto više? Na prvom mestu me zanima stručno mišljenje dijagnoze: "oba maksilarna sinusa zasenčena, izraženije levi kao i donji i srednji nosno hodnici i pojedione etmoidne celule". Da li je nešto ozbiljnije ili se može uspešno rešiti antibioticima bez operacija. Hvala unapred. S poštovanjem, Dalibor

    Odgovoreno: 12. 11. 2016.

Komentari na pitanje: #149402

    • Hvala na odgovoru. Naime, moj orl specijalista mi je dao hemomicin 500mg, 1x dnevno 1h pre jela i fluimucil 600, 1 x ujutru u pola čaše vode. Međutim, ja za sada ne primećujem poboljšanje ove upale. : - (