Postovani, radjen mi je bris grla i nosa i pronadjen je straphylococus aureus/ako sam dobto napisao/, i radjen je antibiogram gdje pise nekoliko antibiotika na koje je osjetljivo. Krvna slika je u redu. Inace ima slijevanje niz grlo duze vremena. Da li to moze biti od ove bakterije i da li se ona lijeci i kojim tacno antibiotikom, posto ih ima vise da pise s pored naziva, a s prednje strane nalaza pise osjetljivo na meticlin. Da li ova bakterija moze da izazoe cudne akne po licu?

    Odgovoreno: 06. 04. 2016.

Komentari na pitanje: #145715

    • Hvala na odgovoru, dobio sam da pijem klaritromicin 10 dana 2*1 maceran kapi koje treba da stavljam u nos, i hloremfenikol da mazem na ulaz u nos. Zanima me otkud bas klaritromicin da mi prepise, jer u antibiogramu nije radjen osjetljivost na taj antibiotik, tj nuopste nije na listi sa antibiograma. Drugo, na koji nacin treba da ukapavam ove maceran kapi, pise da trebam 2*3 da ukapam, ali kako da znam koliko sam kapi ukapao, i da li treba da usmrkavam ili samo ukapam. Pozdrav