Postovani, radi se o mom detetu, devojcica 4 godine, gde vec nekuh 20-tak dana ima neko kasljucanje iz grla i to uglavnom kada se zamori (posle trckaranja, voznje trotinetom,. . .) i to traje dok se organizam ne smiri, tj. Odmori. Pedijatar nam je rekao da je to klasicni alergijski kasalj i pila je presing 5 dana po 5ml jednom dnevno i nikakva poboljsanja nisu bila nakon toga. Inace, ima uvecane krajnike i doktor na orl je rekao da nema potrebe za operacijom iz razloga sto nije imala uvecane limfne zlezde, upale uha,. . . Inace leci se od leukemije (all c 91) vec 3 godine. Zanima me kakav je to kasalj i da li ima potrebe da se snimaju pluca i kod kog specijaliste da se obratimo za to? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 28. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Kašalj je odbrambena reakcija organizma. Uzroci su mu mnogobrojni. Najčešće virusi, ali može i alergija. Kod starijih ljudi može biti izazvan i uzimanjem lekova za pritisak. Mišljenja sam da u ovom trenutku bilo gde da odete nećete dobiti siguran odgovor. Krvna slika sa leuko formulom i brisevi grla i nosa kao i alergo testiranje su vam sigurniji put. Ali pre svega, predlažem, još malo stpljenja.