Poštovanje. Pre dvadeset godina stekao sam akutnu gluvoću. Tom prilikom oboljenje je tretirano komplaminskom terapijom u trajanju od 28 dana (ako se dobro sećam) . Došlo je do delimičnog oporavka i od tada pa do današnjeg dana audo slika je ostala ne promenjena. Savetovana mi je trajna terapija: pentoksifilin+beviplex (2 do 3x godišnje u periodu od mesec dana) . Kao neodgovoran mladi čovek nisam se pridržavao date terapije, moje pitanje je: da li je data terapija još uvek validna i ukoliko jeste, ima li smisla sa njom nastaviti?

    Odgovoreno: 09. 03. 2016.
    • Poštovani,
      Nimalo lako pitanje ste postavili. Većina novih studija u svetu pokazuje da ništa od gore navedenih lekova nije efikasno u lečenju akutne nagluvosti. Međutim, zdrava logika nam govori da korišćenje vitamina i lekova za poboljšanje cirkulacije je poželjno i može pomoći. Znači, ništa se nije promenilo. Možete uzeti propisanu terapiju.