Dobar dan, imam jedno pitanje. Ja sam pre sedam godina operisala sva tri krajnika. Često me je pet, šest godina posle operacije bolelo grlo. Doktori su mislili da je infekcija, ili virusno ili neka bakterija pa sam često pila antibiotike. Pre nekoliko dana me je jako bolelo grlo ali sa leve strane i jako je bilo crveno i kao da je oguljeno. Otisla sam kod orl doktora i ona je rekla da mi je grlo uredu, dok ja nisam rekla da mi pogleda sa strane (ona mi je operisala krajnike) . Ona je rekla da je to oziljak od operacije i dala mi je za to samo apis gola sprej za grlo. Ja ga koristim, ali mene to mesto jako boli. Boli me kao kad sam ih operisala. Mislim da me je sve vreme unazad bolelo grlo zbog oziljka, jer ni na brisu nisu nadjene bakterije. Da li će to da zaraste, i kako je moguće da me posle 7 godina boli oziljak? Hvala, unapred.

    Odgovoreno: 10. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Teško pitanje. Svi ljudi koji su imali prelome kostiju il i operacije žale se da ih na promene vremena bole ta mesta. Tako i mi imamo veliki broj pacijenata koje posle operacija krajnika boli grlo. To čak ima i dijagnozu: pharyngitis tonsillopriva (upale grla posle operacije krajnika) znači, pacijentu kojem operišemo krajnike samo garantujemo da neće imati upale krajnika, a sve ostale vrste upale grla se čak mogu i pojačati.