Želela bih da vas pitam nešto u vezi sa osteomom desnog frontalnog sinusa. Veoma često me peče nos, i jako boli glava u predelu čela, pa sam otisla na orl i uradila rtg sinusa. Na izvestaju je pisalo osteom desnog frontalnog sinusa 6×4 milimetara. Orl doktorka mi je rekla da je to osteom i da nije strasno, ali ako raste moze da mi pravi i jos vece probleme. Poslala me je da za tri dana idem kod strucne doktorke za sinuse i da ce mi ona reci sta da radim. Ja sam trazila na netu sta je osteom, i pronasla sam da je on benigni tumor. Uplasila sam se, ali jos nista tacno ne znam. Molim vas, recite mi da li je velikih dimenzija (6×4 milimetara) i da li ima razloga za brigu i operaciju? Hvala, unapred.

    Odgovoreno: 09. 02. 2016.

Komentari na pitanje: #144264

    • Lijep pozdrav doktore..Pre par Dana magnetna rezonanca mami je otkrila lijevo uz tubulu frontalne kosti osteom velicine 16×8mm..na glavi tj mozgu...zanima.me da li je opasan smrtonosan I koje su inace velicine tih osteoma na glavi...Zakazali su joj kontrolu za 6mj...

    • Hvala vam puno. Ali da vas pitam, je l' moguće da me je juče Bolela desna strana glave (slepoočnica) zbog osteoma?