Vodio sam cerku kod pedijatra jeste pukao joj kapilarcic, to je prosireni kapilar neki. . Molim vas recite mi da li je to opasno? Da li to normlano za dete od 2 ipo godine? Hvala puno

    Odgovoreno: 08. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Da li govorimo o kapilaru u nosu??? Dovoljno je bilo da ona malo zagrebe unutrašnjost nosa, ili prehlada da malo istanji genetski tanju sluznicu i eto krvarenja. Medicinski gledano mali problem, ali kada vidite krv svog detete naravno svako od nas pretrne. Znači bez brige. Natopite vaticu sa ephedrin sol 0, 25% i stavite u nos desetak minuta. Uvek stane. Ako slučajno ne stane onda pregled otorinolaringologa i po potrebi tzv. Hematološki skrining.