Postovani, moje postavljeno pitanje je pod brojem 142088, gde sam zaboravila da napisem, da sam uradila bris usiju (mada sam pre neki dan ponovila) , gde je prisustvo gljivica negativno, kao i da sam, ranije, bila na pregled kod mfh i kontrolisala stitnu zlezdu. Pusac sam (do 20 cig.) u medjuvremenu, koristila sam ac. Borici, inezivno mesec dana, po preporuci. Svrab je ublazen ali jos uvek prisutan! Posto su mi krajnici atrofirali, (jedva su opipljivi a ranije su bili hronicno uvecani, sa "dzepovima", iz kojih sam, ponekad, ispljuvavala gromuljice, nalik sadrzaju koje luce lojne zlezde) , interesuje me, da li to ima neke veze, sa mojim svrabom usiju? Da li je potrebna operacija istih, i sta dalje preduzeti? P. S. Volela bih, da mi odgovori dr s. Milicevic, kao i da kaze, ima li potrebe, da dodjem kod njega na pregled? Mnogo vas pozdravljam!

    Odgovoreno: 01. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Krajnici su i dalje velika tajna u medicini. Danas ćemo lakše proceniti funkciju srca, pluća ili npr. Štitne žlezde nego krajnika. Ako vi npr. Odete kod otorinolaringologa i pitate ga: kakvi su moji krajnici, koliko im je uništena funkcija neće vam znati odgovoriti. Nekada je izbacivanje tih "gnojnih gromuljica" iz džepova krajnika bio dovoljan razlog za operaciju. A danas već nije. Znači: mi snimanjem i pregledom krvi ne možemo proceniti nečiji krajnik. Ostaje samo iskustvo lekara i podaci od pacijenta. A što se tiče pregleda? Uvek je poželjan. Ali s obzirom da ja radim samo privatno onda ne znam šta da kažem. Pričekajte pa ćemo videti.