Od 25 decembra imam probeleme sa grlom. Nakon proslave izasla sam oznojena na hladno i posle 24 sata promukla, bolovi u grlu, oteklo grlo. Dobila hemomicim pa nista, doksiciklin 2 kutije nista, nakon pauze od 4 dana dala bris nista nema, dat antibiotik ciprocinal malo bolje ali i dalje otok i crvenilo. Alergicna sam na penicilin zaboravila sam da napisem. Orl mi dao deksazon tablete 1 x 2 da piijem pet dana. Imam visok pritisak pa me je strah da ne poraste jos. Molim vas pomozite. Gro me i dalje po malo boli i promukla sam.

    Odgovoreno: 22. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Iz pitanja ne mogu da razumem da li vas je lečio otorinolaringolog i pod kojom dijagnozom. Ako ste promukli onda je verovatno upala glasnih žica. Ta vrsta upale zna da duže potraje (postoji u medicini objašnjenje i zašto) . Uglavnom, ako imate inhalator predlažem da se inhalirate (panthenol, vitamin c, lemod solu) .