Poštovani, imam problem sa sekretom iz nosa. Bila sam prehladjena virus ili prihlada, dva dana me je bolelo grlo, ispirala sam morska so, inhalirala se i proslo je brzo medjutim javlja mi se gusti, lepljivi providni sekret iz nosa koji se sliva u grlu i koji tesko mogu da izbacim. To je nesto sto mi se desava godinama unazad, vadila sam briseve, snimala sve je u redu sa sinusima, nikad me nisu ni boleli ali me zanima kako da sprecim sekret koji mi traje nekad i po dva meseca konstantnog otezanog duvanja iz nosa. Pokusala sam da se lecim i alternativnom medicinom i akupunkturom, medjutim sad mi je opet isto. Hvala puno

    Odgovoreno: 14. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Uradite alergološko ispitivanje. To je tzv. Kutano prik testiranje na standardne inhalacione alergene. Znači na podlakticu se stavi 8 kapi raznih supstanci (životinjska dlaka, gljivice, duvan, korov, trave itd.) i posle 20 minuta se očitava reakcija. To danas rade i male specijalističke ambulante. Cena je npr. Kod mene 2000 din.