Poštovani, vec nedelju dana tokom spavanja mi se zapuši polovina nosa, uvek na istoj strani. To mi ne remeti san jedino ujutru kad se probudim imam zapušen nosi koji kada se podignem u uspravan položaj za nekih10-ak minuta se sam otpusi. Ne znam u čemu je problem. Hvala

    Odgovoreno: 13. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Radna dijagnoza na osnovu onoga što ste napisali bila bi: vazmotorni rinitis. To je otok nosnih školjki usled poremećaja vegetativnog nervnog sistema (može biti izazvan npr. Promenama spoljne temperature) . Međutim, otorinolaringologija je nauka prepoznavanja. I tek kada se pregleda nos sa velikom sigurnošću se može dati odgovor šta ga "začeplja" u toku sna.