Dobar dan!!! Imam 16 godina i 2 sam razred srednje strucne skole. Dok sam bio u skoli na malom odmoru drug me je udario kolenom u nos. Nije bilo nikakve krvi ali sam u prvi 15 minuta imao glavobolju i nisam mogao na noge imao sam osecaj da hocu da se onesvestim, samo sam gledao gde da sednem. Sutredan sam primetio otok ali sam mislio da je to samo od udarca i zanemario sam to. Danas tj. 3 dan mama mi je primetila otok koji je bio veci od prethodnog dana, stalno mi je zapusen i kad hocu da ga izduvam boli me tj. U momentu izduvavanja. Boli me na dodir. Otok je samo na desnoj polovini nosa. Molio bih vas za savet! Hvala u napred!!! Pozdrac!!!

    Odgovoreno: 05. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Spoljni otok nosa je uglavnom nebitan. Povući će se. Mažite hepalpan masti ako je modar. Unutar nosa može doći do komplikacija. Zaista je teško reći sa ove udaljenosti da li vam se pomerila nosna pregrada, pojavio se hematom ili je običan otok. Mislim da je orl pregled neophodan. U međuvremenu stavljajte kapi za nos npr. Operil 3x2-3 nekoliko dana.