Postovani, problem je u tome da cujem kao kristalice da mi se slivaju niz straznji deo vrata, imam i nestabilnost tokom stajanja kao da sam na brodu, sve isto mi se desavalo i pre 5 god kada sam obavio orl pregled, kao i neuroloski i to mr glave, tcd glave i vrata, i sve je bilo ok. Samo mi nije jasno odakle taj zvuk i da li moze biti povezan sa vertigom. Hvala

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Otorinolaringolog je zadužen za poremećaje ravnoteže koji dolaze od oboljenja tzv. Centra za ravnotežu u unutrašnjem uhu. Po opisu vaših tegoba rekao bih da vaše tegobe nisu iz ove regije. Ali udruženi zvučni i znaci poremećaja ravnoteže, opet, upućuju na nas. Jer viii kranijalni živac ili kohleo-vestibularni u istoj ovojnici sadrži živac za ravnotežu i živac za sluh. Znači, prvo pregled otorinolaringologa, po mogućnosti audiologa.