Poštovani. Već dvije godine unazad ponavlja mi se isto. Bez nekih naročitih simptoma pojave mi se žlijezde na vratu, kada izvadim nalaze sedimentacija je nenormalno visoka (čak 100) a crp isto 40-50. Ostali nalazi u redu leukociti mirni. Sve nalaze uradila od uzv do sinusa do slikanja pluća, nalaza brisova grla i sl. Nigdje ništa. Po uključenom siprobelu sedimentacija za dva dana pala na 30 a crp na 1. Na pregledu grla uočeni gnojni čepovi na desnom krajniku a isti je atrofičan. I imam osjećaj da mi se nešto dešava na grlu pođem nešto više pljuvačke izbacivati koja je pomiješana sa sluzi. Nemam temperature i ne osjećam nikakve dodatne teškoće. Doktor preporučuje odstranjivanje krajnika ali nije sto posto siguran kao moglo bi biti to. Ne znam više šta da radim pa vas lijepo molim za savjet. Blaženka pavlović. Lp

    Odgovoreno: 15. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Uradite uz (ultrazvuk) vrata. Otok na vratu može biti razne etiologije: pljuvačne žlezde, cista, tzv. Reaktivne žlezde (limfne žlezde na vratu) . Po onom što se opisali deluje kao upalni proces, ali i dalje ne znamo da li cista, pljuvačne žlezde ili limfne žlezde. Znači uz vrata.
      srdačan pozdrav