Postovani, koliko dugo se moze i sme koristiti avamis sprej? Naime, specijalista orl mi je prepisao terapiju jednom dnevno po jednu dozu u svaku nozdrvu nakon prvog pregleda (u skladu sa prethodnim nalazima pulmologa alergologa) . Ista terapija je prepisana i na kontrolnim pregledima, a naredni pregled je zakazan "po potrebi". Napominjem da bolujem od bronhijalne astme i hronicnog sinuzitisa od 2004. Godine i prvi put mi je prepisan ovaj lek. Hvala & srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 03. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Postoji studija gde je oko 800 ljudi godinu dana koristilo avamys i za to vreme im je svakih sedam dana uzimana krv i urin za analizu. Nisu nađene povišene vrednosti kortikosteroida. Međutim, s obzirom da to nije lek koji rešava uzrok već samo posledicu, mišljenja sam da bi bilo poželjno da se posle dva do tri meseca prekine korišćenje. Da se pre svega vide mogućnosti samoregulacije.