Ja sam imao infektivnu mononukleozu ili kako kazete vi doktori ''bolest poljupca'' natekli su mi jetra i slezena nekoliko puta, grlo u upali. . . Proslo mi je, ali posle nje su mi krenule jake glavobolje. Lezao sam u bolnici 2 puta zbog ''meningitisa'' i nisam ga imao hvala bogu. Doktori naravno ne znaju od cega imam glavobolje. Vid mi je u redu, krvna slika i urin takodjer. Da li mi mozete reci zbog cega imam jake glavobolje?

    Odgovoreno: 28. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Bolesnici od glavobolje, neko je dobro primetio, su medicinska siročad. Jer glavobolja može nastati zbog poremećaja više organa pa se dešava da pacijenti kao"siročad" lutaju od doktora do doktora. Otorinolaringolog je zadužen da proceni da li su glavobolje od sinusa i nosa. U eri skenera sinusne i rinogene glavobolje je lako dijagnostikovati. Lako ih je najčešće i pregledom potvrditi i isključiti. Glavobolje iz orl regije obično su jasno locirane i praćene otežanim disanjem na nos i t. Znači, ako prstom ne možete pokazati gde vas tačno boli te glavobolje najčešće nisu od sinusa.