Zasto nije preporucljivo operisati krajnike u starijoj dobi (63 godine) ? Nisam bolovala od krajnika, niti sam nekada imala gnojnu anginu. Imam duboke kripte u grlu gde se talozi hrana i pojavljuju se nakupine (detritusi) . Osecam ih i to mi smeta, a najvise to sto zbog toga imam neugodan zadah. Ponekad uspem da ih izvadim kasikom, ali se jos brze napune. Imam zakrivljenje u nosnoj supljini i blago zadebljanje na sluznici sinusa i nosim totalnu protezu (pominjem jer mozda ima nekakvu povezanost) . Pitala sam doktora dali ce se grlo izravnati operacijim krajnika. Odgovor je bio da jeste, ali u ovoj zivotnoj dobi se ne preporucuje vadjenje krajnika. Pre godinu dana sam imala poviseni pritisak (190/100) i od onda uzimam lekove za prirtisak (lorista h i lorista) , pa mi je pritisak normalan. Zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Krajnici mogu da se operišu u svakoj životnoj dobi. Ali se uvek mora voditi računa o jednoj staroj izreci koja kaže: niko nikada nije umro od neugodnog zadaha iz usta i krajnika, ali jeste od operacije krajnika (9 smrtnih slučajeva u švedskoj u desetogodišnjoj studiji na preko, čini mi se, 80. 000 operisanih)