Postovani, ovako desila mi se nezgoda dok sam boravila u grckoj. Uzivala sam u letovanju plivala ronila gnjurila naravno bez zastite ali opreme naravno. Predzadnji dan boravka osetila sam jak bol u desnom uvu. Nakon ukazane lekarske pomoci grcki lekar mi je nakon opsteg pregleda konstatovao da imam infekciju uha i da imam hematom koji nit znam sta je nit sam ikad do tad osecala ikakve smetnje i naravno nikad nisam imala infekciju usiju. Medjutim, on mi je propisao lek tj. Antibiotik zinadol na bazi cefuroxime axetil ne znam kakav je to antibiotik objasnio mi je na koliko sati da ga pijem kao i kapi za usi garamat mene zanima da li znate nesto vise o kojoj infekciji uva se radi koliko je opasna i koju bakteriju iskorenjuju te tablete. . . Hvala unapred!

    Odgovoreno: 01. 10. 2015.

Komentari na pitanje: #129552

    • Upravo sam dobila za dete od 11 godina Pancef ali vidim da on ima isto cefalosporin kao Zinadol. Moje dete je alergično na Zinadol. Prepisan mu je Pancef a sada ne mogu do ponedeljka doći do doktorke da mu promeni antibiotik. Koji antibiotik nema cefalosporin? Hvala na odgovoru. Kristina Talić