У јануару ове године је мојој мами рађен вештачки зализак на аорти . Пре 15 дана је имала контролу код кардиолога из места становања. Утврдио је да има течности око срца и добила лекове . Данас на поновљеној контроли течност се смањила ал кажу да је тај зализак величине 50 а треба да буде 30 и ЛДХ је од прве контроле око 1000 . Забринута сам шта се дешава и да ли то значи да није довро урађена операција и да мора поново?

    Odgovoreno: 20. 04. 2024.
    • Dobar dan,

      vrlo je tesko odgovoriti na vase pitanje. Razjasnite jos jednom " zalistak 30-50?" Na sta se to odnosi?! Druga stvar je LDH. Moze biti povisen zbog hemolize, sto se mora obavezno proveriti. Preporucio bih vam transezofagealni ultrazvuk srca( TEE), tako mozete najbolje oceniti stanje valvule, perikardnu tecnost i eventualno indikaciju za reoperaciju.... . Vama ostavljam izbor kardiologa.

      dobro zdravlje

      pozdrav

      Nikola Zaric

Komentari na pitanje: #225219

    • Вера Тимотић 20. 04. 2024.

      Слика извештаја у прилогу. Хала на одговору. Све најбоље.