Postovani, Radila sam rekoronarografiju, imam zapusenje koronarne arterije, pa mi je predlozeno da se uputim na CABG(minimalno invazivni single LIMA of pump). Mozete li mi reci da li se to odnosi na pejsmejker ili bajpas? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 19. 02. 2024.
    • Dobro vece,

      to se definitivno odnosi na bypass. Po vasim informacijama, vama treba jedan bypass i to se najverovatnije moze uraditi na kucajucem srcu , bez masine za ekstrakorporalni krvotok. Operacija ne bi trebala da traje dugo...  Medjutim , o tome odlucuje hirurg koji ce vas operisati, zato se nemojte bojati, taj zahvat je dobar za vase zdravlje.

      svako dobro

      Nikola Zaric, kardiohirurg