Poštovani doktore Zariću, Juče mi je uradjena koronarografija, nakon pozitivnog ergo testa. (uputna dijagnoza: Angina pectoris). Nalaz je u redu, koronarne arterije bez značajnih stenoza, protok normalan. Moje pitanje se odnosi na značenje šifre R93.1, tačnije piše ovako: Coronarographia factea est (R93.1) Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 28. 01. 2024.
    • Dobar dan,

      prvo zelim da Vam se zahvalim na poverenju. Latinski naziv se odnosi na samo sprovodjenje procedure, tako da to u vasem slucaju ne igra bilo kakvu ulogu. Raduje me da su vam krvni sudovi srca bez znacajnih suzenja, a to je ovim pregledom najvaznije ustanoviti.

      veliki pozrdav i dobro zdravlje

      Nikola Zaric

Komentari na pitanje: #221486