Operisao sam "AORTNA VALVULA". Primam terapiju za razredjivanje krvi injekcije Clexan i tablete Farin koje treba da uzimam po semi na osnobu INR-a. Uzimao sam po pola tablete Farina a na zadnjem merenju INR test je pokazao 1,27 Posto trebam da budem u opsegu 2 - 3,5 da li trebam da povecavam dozu Farina?

    Odgovoreno: 25. 01. 2024.
    • Dobar dan,

      verovatno je zalistak koji ste dobili mehanicki, tako da morate do kraja zivota uzimati farin. Za aortni zalistak bi vrednost INR trebala da bude izmedju 2-3. Ali molim vas, popricajte sa vasim kardiologom, vrlo je vazno pridrzavati se konsekventno terapije.
      pozdrav

      Nikola Zaric