Poštovani doktore, Zakazana mi je koronarografija za 26.01.2024. Nisam sigurna da li treba, par dana pre toga,neke lekove iz moje terapije da prestanem da pijem. Th: Plavix 75 mg, Cardiopirin 100, Tritace comp. 5+12,5, Tensek 5 mg, Tritace 5 mg, Roxera 10 mg Srdačan pozdrav, Ljiljana Antonić

    Odgovoreno: 13. 01. 2024.
    • Dobro vece,

      verovatno ste imali ugradnju stenta pre izvesnog vremena , po vasoj medikaciji zakljucujem. Verovatno se radi o kontrolnoj koronarografiji?! Cardiopirin i clopidogrel, 12 meseci zajedno nakon stentinga...nakon toga dovoljan samo cardiopirin. Ali jos jednom, mora da postoji indikacija zasto uzimate oba leka?!
      pozdrav

Komentari na pitanje: #220804

    • Ljiljana Antonić 14. 01. 2024.

      Poštovani doktore, hvala Vam na brzom odgovoru. Šaljem Vam još nekoliko podataka i nadam se da ćete sada imati bolji uvid u moju kliničku sliku i odgovoriti na pitanje u vezi eventualnog izostavljanja nekih lekova iz moje terapije pred koronografiju. Na koronografiju idem prvi put, Nakon pozitivnog ergo testa (na EKG-u je registrovana horizontalna depresija ST u V4-V6, u periodu odmora). Postavljene dijagnoze : I10, I20.8, E78.4, na rentgenskom snimku uočena elongirana aorta. Inače, u bolnicu sam bila primljena zbog iznenadnih jakih bolova u grudima (nije bilo stresova ni fizičkog naprezanja, već sam sedela kad su počeli bolovi.) U bolnici je TA iznosio 170/100 D i 180/100 L (iako je dva sata pre tog merenja ordiniran Prilelap 20 mg u Hitnoj službi), na tadašnjem EKG-u uočen bifazan T u V1-V2 D-dimeri 0,8. U oktobru sam imala virus Korona i zbog povišenih dimera pila Pradaksu. Srdačan pozdrav!