Moja mama (70 god) ima jake aritmije i kardiolog je savetovaro da uradi korenarografiju, Medjutim kada je otisla na Kliniku za srce Dedinje kardiohirurg tamo joj je rekla da nema potrebe da to radi jer je radila 2017. (pre oko 6 godina) i bilo je ok. Meni ovo nije logicno, jer je u medjuvremenu moglo da dodje do promena. Molim Vas za misljenje

    Odgovoreno: 09. 01. 2024.

    • Dobar dan,

      koronarografija je invazivni nacin  dijagnostike i mora postojati indikacija za takav pregled. Ako zelite da utvrdite stanje koronarnih arterija, postoje i drugi nacini koji bi mogli da nagoveste koronarnu bolest( test opterecenja, stres eho). CT angiografija srca moze takodje da vam pomogne. Ne mora odmah koronarografija. Popricajte sa kardiolgom.

      Dobro zdravlje

      pozdrav