Dobar dan Doktore.Imao sam infarkt miokarda 23.11.2023,a 4.12.2023. godine mi je ugradjen stent.Pored ostalog,u terapiji koristim i ticagrex 90mg 21 i ambol cardio 100 mg 11.Medjutim ,pre nedelju dana sam primetio mali hematom na telu, a danas i mali krvni podliv u ustima.Izabrani lekar mi je rekao da ne koristim ambol cardio do kontrole kod interniste koja je za 5 dana. Moje pitanje je da li smem da prekinem sa upotrebom ambol cardia,s obzirom da treba redovno da koristim ovu dvojnu terapiju zbog ugradnje stenta? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 24. 12. 2023.
    • Dobro vece,

      ukratko, to je zaista obavezna terapija nakon stenta. S obirom na to da je infarkt bio nedavno, a i stenting, savetujem vam da dalje uzimate terapiju, barem do kontrole.
      zelim vam dobro zdravlje

      pozdrav

Komentari na pitanje: #220151

    • Hvala Vam puno, doktore. Želim i ja Vama dobro zdravlje. Pozdrav.