Imam zakazanu Koronarografiju na Internoj B, UKC. Rekli su mi da se ona radi od prepone ili ruke.

    Abdominalna aorta mi je iznad račve proširena na oko 45mm, u dužini oko 80mm sa mestimičnim znacima prizidne tromboze (do oko 2/3 volumena), arterosklerotična. Imam 72. god.

    Pitanje: Da li ovakva aorta može biti smetnja ako se lekari odluče da se koronarografija radi od prepone, u smislu mogućih smetnji: (npr. oštećenia sklerotičnih zidova i neravnomerna prizidna tromboza)?

    Odgovoreno: 03. 11. 2023.
    • Dobar dan,

      dobro ste se informisali, pregled moze da se uradi na oba opisana nacina. Medjutim verujem da pristup kroz femoralnu arteriju zbog aneurizme moze biti bezbedno izveden...

      Verujte lekaru koji obavlja koronarografiju, ipak su to kardiolozi sa velikom ekspertizom, zato ne brinite, siguran sam da ce pregled proteci bez problema.

      Pozdrav

      dr. Nikola Zaric, Schüchtrmann klinika,Nemacka