Poštovani, molim objašnjenje nalaza u prilogu, o kakvom se problemu radi i koliko je stanje ozbiljno

    Odgovoreno: 03. 11. 2023.
    • Dobar dan,

      tesko je biti objektivan preko samo jednog ultrazvucnog nalaza, ali EHO je u redu. Srce sa valvulama je u redu. Jedino dijastolna disfunkcija lakog stepena , kao oblik srcane insuficijencije ,ali verujem da to kod vas nije problem i na tu temu najbolje porazgovarajte sa svojim kardiologom.

      Jos jedan savet, kada vam neko uradi pregled, insistirajte da vam objasni nalaz! To znaci, neka vas odmah uputi dalje ( ukoliko je potrebno lecenje ), preporuci vam terapiju ili eventualno zakaze sledecu kontrolu....

      Pozdrav

      dr. Nikola Zaric, Schüchtermann klinika, Nemacka