Pozdrav i postovanje.novembra 2021 podvrgnut sam operaciji zamene aortnog zaliaka i premoscavanju jedne arterije,bajpas,moje pitanje je da li bi trebalo piti lek Trimetakor koji mu je uveden posle operacije i receno mi je da ga verovatno moram piti dozivotno a na zadnjem pregledu kod kardiologa mi ukida trimetacor smatrajuci da nije potreban,sad sad u nedoumici da je dobro ukunuti ga?Nisam sklon da preispitujem misljenje lekara ali kad sam ziveo u uverenju da jenohodan lek i sad mi je receno da nije jednostavno nisam siguran i nezelim da pogresim.Nadam se da cete mi odgovoriti i ako je potrebna jos neka informacija nije problem, Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 26. 10. 2023.
    • Dobro vece,

      ovaj lek se koristi iskljucivo za suzbijanje simptoma. To znaci, on ne otklanja uzrok bola u grudima, ali ga suzbija( recimo kao kada vas boli zub, mozete popiti analgetik, ali problem se nije resio, to je u ovom slucaju kvar). Vama je uradjen i bypass , tako da simtomi ne bi trebali vise da se pojavljuju.

      Verujte svom kardiologu.

      pozdrav

      Nikola Zaric, kardiohirurg