1. Razlika između enalaprila i monoprila plus

    Pitanje broj: #41891

    Imam 68 godina i dugogodišnji sam hipertoničar. Pored standarne terapije uključen mi je i monopril plus. Koja je razlika između enalaprila i monoprila plus? Da li da ih uzimam zajedno ili samo monopril?

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Monopril plus je lek iz iste grupe kao enalapril, samo noviji i po svim ispitivanjima daleko bolji, naročito kod bolesnika sa bubrežnim oboljenjem. Kako je reč o obliku plus koji u sebi ima i diuretik, sigurno je bolja alternativa enalaprilu. Nikako ne uzimajte oba leka istovremeno!