1. Normalne dimenzije leve komore

    Pitanje broj: #56112

    Koje su normalne dimenzije leve komore srca?

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #56112

    • Dragana Vujanovic 25. 03. 2024.

      Dobar dan. Može li pomoć oko nalaza, tj. ultrazvuk sam radila. Leva komora 4,5/3.0cm, septum 1,0, zadnji zid 0.9, zidovi su fibrozno izmenjeni dominantno septum, očuvane Gfk 63%,Fs 34%, bez ispada u kinetici zidova. Leva pretkomora 3,5 cm, kontraktilna. Pmk lako elongirana, Mr 1+,tranmitrakni protok uredan. Aorta u korenu urednog dijametar 2.5 cm, valvula trovelarna, očuvane separacije kuspisa, trag 1. Desne srčane šupljine urednog dijametar, tr do 1+, perikard hiperehogeniji bez raslojavanja u dijastoli.

    • Postovani dr, molim Vas, koja je velicina leve komore kod deteta (devojcica) od 3 godine? Tezina njena je 12 kg 500g, a visina 97 cm. Hvala.

    • doplerom se registruje poremecena trelaksacija tip 1(po tipu usporene relaksacije).Leve-a pretkomora je uvecana 4,3cm

    • Postovani dok. danas sam bio na uz srca,treci putza dve godine danas mi je izmerio mr.dr. kardiolog u Pancevu lk 60mm granicne velicine iko radim teze poslove i pijem prilindu 5 mg ,dok kaze da nije za sve ljude dimenzija jednaka . Imam 100 kg inace nemam nekih tegoba ,cisto sam otisao da vidim preventive radi ,bio sam kod vise lekara svi imaju drugacije mere izakljucak uredan nalaz.Sta Vi mislite o tome osyali parametriu redu