Postovani!Najlepse Vas molim da mi objasnite ozbiljnost ove dijagnoze.Rec je o mojoj majci staroj 58 god.\"Mitralna regurgitacija gr I/II. EF 62% . Mitralni prsten fibroziran,aorta skleroticna i postoji dijastolna disfunkcija gr I.Dg:St post myocarditis influenzalis.Insuff.valv.mitralis grI/II EF67% HLP IIB. Predlozena terapija je Concor 5mg Prilazid plus Norvasc 5. Da li se slazete sa ovom terapijom? Hvala na vremenu i strpljenju!

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Mitralna regurgitacija koja se opisuje nije značajna a EF je još uvek dobra. Nije mi jasno kako je dokazana upala srčanog mišića u Vaše majke a koja je izazvana preležanim gripom??? Ako joj je pritisak dobar onda je i terapija adekvatna.