Postovani dr Perisicu ,moj suprug je imao pre nekoliko meseci visok pritisak 210/120 i te veceri je ostao u bolnici.Radjen ja test opterecenja ,EKG,krvna slika i svi nalazi su bili OK.Doktor mu je dao da pije concor 1/2 ujutru i monopril 20mg uvece.Pritisak mu je svakog dana oko 120/80 ili 130/90 i on pije po 1/4 monoprila i ujutru 1/2 concora.Da li da nastavi sa tom terapijom ili Vi savetujete nesto drugo,i da li ce morati i nadalje da pije lekove?Unapred Vam hvala i puno pozdrava

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Verovatno ga je nešto uvelo te noći u hipertenzivnu krizu: puno tečnosti, soli, alkohol, stres...Ako je sa terapijom koju uzima pritisak dobar, nema razloga da razmatramo njeno prekidanje. Mora se pridržavati i odredjenog higijensko - dijetetskog režima.