Imam 28 godina i prije 6 tj.sam operirala ASD.Prij op.zahvata sam imala jako povišen plučni tlak između 65 i 70. i inkompletan blok desne strane.Mene konkretno zanima dali će se taj tlak smanjiti i dali imam razloga za zabrinutost.od lijekova pijem concor 5 1x1 na dan.Krvni tlak jako nizak(90/50) sa puno otkucaja.Hvala

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Vrednosti plućnog pritiska koje opisujete govore da je ostalo tragova na srcu i da je operacija možda trebala biti ranije izvedena. Ako Vi nemate tegoba, to je najbitnije. Terapija je u redu, morate se kontrolisati u ustanovi gde ste operisani i raditi UZ srca na 6 meseci.