Postovanje,imam 26 godina i imam povisen krvni pritisak bolela me glava pa sam cak i radio ct glave gde se vidi da su sulkusi i konvetori lao prosireni receno mi je da mozak stari brze nego ja,1988 godine sam imao problema sa srcem imao sam srcanu siluetu malo prosirenu pa me interesuje dali je srcana silueta uzrocnik visokog krvnog pritiska.

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Može biti samo obrnuto, da je visok pritisak doveo do uvećanja srca. Kako pominjete srčanu siluetu verovatno je radjen rendgenski snimak. Da bi raščistili dilemu oko srčane morfologije predlažem da uradite ultrazvuk srca.