molim vas dali ovaj nalaz sad koji sam uradio po vama jeli dobar i ako nije sto nije uredu uradjen holter u toku moritoringa od 23 h i 18 min registrovano je ukupno 105182 udara sa prosjecnom frekvencijom od 84 bpm i stalno odrzanimsinusnim ritmom. maksimalna frekvencija je bila 163 u toku rada ka rezanje vocke .minimalna frekvencija je bila 49 u toku spavanja , registrovano je 10 epizoda sinusne tanikardije sa maksimalnom frekvencijom 163 i najduzim trajanjem 106 sek u toku rezanje vocke . zabiljezeno je 17 pvc pojedinacnih, dok je sve bilo 124, nisu registrovani drugi poremecajritma e molim vas samo mi kazite jeli ovo dobar nalaz i dali je potrebna kakva terapija za ovaj nalaz hvala

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Nalaz koji opisujete je u fiziološkim granicama. Kada ste bili fizički akitvni srce se ubrzava i to je normalan odgovor organizma. U snu frekvenca 49, što je normalno. Ovakav nalaz ne zahteva terapiju.