uradila sam analizu krvne i biohemijske slike.Sto se tice krvne slike osim crvenih krvnih zrnaca (4,18) i hemoglobina(129),sve drugo je u redu cak i leukocitarna formula.Biohemijski rezultati:glukoza-5,44,urea -5,4,kreatinin-79,uric 213,Fe17.9 ,AST 21,ALT 20 ,ALP 63 ,trigliceridi 1,19 ,holesterol 5,73 ,HDL1,o5 ,LDL 4,13.Ono sto Zelim da Vas pitam, sta znace ovi rezultati:INDEX ateroskleroze je 3,9 a KARDIO rizik 5,4

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Index ateroskleroze i kardiorizik se automatski izračunavaju po formulama u koje ulaze starost, pol i neki od ovih analiza koje ste pomenuli. Kardiorizik znači verovatnoću da ćete u narednih 10 (ili 20 godina, zavisi od programa) imati vaskularni dogadjaj - incident, znači infarkt, atak moždane ili periferne ishemije.