Postovani profesore, na pregledu kod interniste u domu zdravlja Trstenik postavljena je dijagnoza Milagia thoracis, a posto sam opisao simptome bolesti na isti nacin kao na pregledu na VMA i naravno posle EKG i merenja pritiska. Na VMA mi je konstantovana Angina pectoris stabilis, a ja bih voleo da mi razjasnite boles sa imenom Milagia thoracis s obzirom da za nju prvi put cujem a tumacenje od lekara nisam dobio.

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Mialgija toracis znači upalu grudnih mišića, verovatno se misli na medjurebarne mišiće. Pretpostavljam da doktor koji Vas je pregledao nije našao znake angine pectoris pa je poreklo Vaših tegoba (verovatno bolova u grudnom košu) povezao sa mišićnim sistemom.