molim da mi se odgovori sta je to balkoniranje srca i koliko je opasno i sta je kardiomiopatia ishemia kopm.hvala

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • kardiomiopatia ishemia kopm. (treba cardiomyopathia ischaemica compensata) je hronično oboljenje srčanog mišića porekla ishemične bolesti srca (preležanog infarkta, ili dugotrajne angine pectoris). Onaj prvi termin ne postoji, a ako je reč baloniranje, verovatno se misli na širenje leve komore.