Imam 33 godine i porodila sam se u maju 2oo7. Porodjaj i trudnoca su protekli uredno,ali 4 meseca anemija, hormoni stitaste žlezde su takodje uredni,iskljucena je mogucnost postojanja hijatalne hernije, EKG i EHO srca su takodje bili uredni, te je uradjen test opterecenja koji je pokazao \"neadekvatni hronotropni odgovor kardiovaskularnog sistema\". Terapija koja je predlozena je Presolol 25 mg pp.Interesuje me zbog cega se javio ovaj premecaj, tj. o kakvom se oboljenju radi i da li mogu da se rekreativno bavim sportom kao i nakon porodjaja i pri najmanjem naporu javljala mi se zadihanost i pritisak u grudima, a puls mi je bio oko 110 /min .Tegobe su nestaju u miru, a najizraženije su ujutru. Tenzija mi je uvek oko 100/70. Krvna slika je bila uredna te je iskljucena ranije(aerobikom na pr.) posto bez tablete presolola uvek imam navedene tegobe.

    Odgovoreno: 24. 08. 2008.
    • Termin neadekvatni hronotropni odgovor kardiovaskularnog sistema označava da ste vrlo brzo postigli frekvencu predvidjenu za Vaše godine a po meni razlog za to je nedostatak kondicije za tu vrstu aktivnosti. Ne predstavlja bolest a Presolol ste dobili da bi se frekvenca lako smanjila. Možete se baviti sportom.