Molim vas doktore da mi date misljenje o mom nalazu i da li je tu razlog za nestabilan pritisak i sta predlazete za terapiju. Pijem monopril + od 10mg ujutro, vazotal od 5mg uvece i ksalol 0.50 jedna dnevno. Nalaz: Aorta je u korijenu granicnog dijametra, lako kalcifikovanih zidova, hiperehogenuih veluma, ocuvane separacije u sistoli, urednog protoka. Lijeva komora je normalnih dimenzija u dijastoli i sistoli, blago hipertrofisanih zidova, dobre globalne kontraktilnosti, produzene relaksacije, bez segmentnih deficita kinetike. Mitralni kuspisi su voluminozni, dobre koaptacije. Doplerom se registruje uredan protok. Lijeva pretkomora je prosirena. Desne supljine djeluju uredno. Perikard raslojava. Hvala!

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Terapija koju uzimate je prihvatljiva u lečenju blage do umerene hipertenzije. Vaš nalaz ukazuje na osobu šezdesetih godina, koja nije uvek lečila najkvalitetnije povišen pritisak, sa početnim promenama na srcu.